Vstup pro redaktory dnes je 27.5.2022
v Kotvině vychází slunce v 5:06 a zapadá v 21:04 h
Rubriky
-Titulní stránka
-FK Dynamit Kotvina
-Fotogalerie
-Kotvinský kurýr
-Příběhy, úvahy a povídky

Aktuální články
- Taneční zábava u Marešů
- Dětský den a sraz starousedlíků z koutů republiky
- Zápas Dynamitu Kotvina vs. Sokol Místo B
- Zahájení nebo ukončení sezóny?
- Zápasy Dynamitu Kotvina jaro 2007

Nejčtenější články
- Další ročník kopané 2005-2006
- Dvě vítězství Dynamitu Kotvina za sebou
- Příroda Doupova je úchvatná
- Další mužstvo se odhlásilo
- Noční běsnění divokých prasat

Krátké zprávy
Hostujeme na serveru gigaserver.cz
Články autora:
Hledej:

 Ignorovat velikost písmen
Dnes má svátek:
Redakce přeje všechno nejlepší

Dětský den a sraz starousedlíků z koutů republiky

Dobrý den a krásné sluneční počasí si objednali a připravili někteří Kotvinský, Oslovický a částečně i Okounovský obětavci, aby se po letech zase uviděli..
Ale pěkně od začátku tento den byl finančně podpořen obecním úřadem v Okounově. Pár nadšenců z Dynamitu Kotvina a jmenovaných obcí se zaslouženě nedalo přehlédnout na připraveném hřišti a jeho okolí. Vše bylo zahájeno pro děti, které plnily různé úkoly, za které byly sladce odměněni. Každý si odnesl tašku dosti plnou...doufáme, že všem chutnalo.
Hezkou podívanou přispěla rodina pana Doležala, který sem dopravil zemědělskou techniku a také přístroj hledání mincí se osvědčil. Krásné povození na čtyřkolce také potěšilo. Děti jezdily a nemělo to konce pro pana Jana Stejskala z Dynamitu Kotvina. Hezký závěr měli pro tento dětský den hasiči z obce Okounova, kde dvěma útoky stříkali děti na terče plechovek pod dozorem pánů hasičů.
Nechtěl bych na nikoho zapomenout všem, kdo se podíleli moc velký dík, jsou to přece naše děti...
Po skončení následoval oběd a zase přijížděli dámy a pánové, aby se zastavili na kus řeči popřípadě zatancovali. K poslechu hráli Novák a syn, o občerstvení se starali manželé Dvořákovi. Kdo zde nebyl nejde tato atmosféra vylíčit. Také mi bylo do breku když tu člověk potká paní učitelku (p.Nechybová), která mě učila ještě ve třídě kotvinské školy a to bylo v roce 1974-1975. V tomto roce také škola již končila svou výuku a školu vůbec. Přišli občani jen namátkou a nemějte mi za zlé, že všechny nebudu jmenovat. Rodiny Dvořákovy, Jansovy, Marešovy, Richterovy, Smrtovy, Pickovy, Krchňavý, Kalendovy, Šimanovy, Havlíčkovy, Petrovy, Lisý a dalších....
Velice hezké kytičky si odnesli nejstarší občané obcí p. Kalendová, p. Richterová a p. Petr. Moc dobré dortíky napekly ženy od Jansových.... No zkrátka na tento den asi nezapomenu moc hezkýýýýýý. Ještě jednou díky všem!!!!
Za FK Dynamit Kotvina Miroslav Šiman.

Publikováno 21.06.2010 v rubrice Kotvinský kurýr.
Diskuze : žádný příspěvek
Autor : Miroslav Šiman alias Šimi

Náhled pro tisk

Vzkazy

Jméno:
Text:
100 + 34 =