Vstup pro redaktory dnes je 16.10.2021
v Kotvině vychází slunce v 7:32 a zapadá v 18:13 h
Rubriky
-Titulní stránka
-FK Dynamit Kotvina
-Fotogalerie
-Kotvinský kurýr
-Příběhy, úvahy a povídky

Aktuální články
- Taneční zábava u Marešů
- Dětský den a sraz starousedlíků z koutů republiky
- Zápas Dynamitu Kotvina vs. Sokol Místo B
- Zahájení nebo ukončení sezóny?
- Zápasy Dynamitu Kotvina jaro 2007

Nejčtenější články
- Další ročník kopané 2005-2006
- Dvě vítězství Dynamitu Kotvina za sebou
- Příroda Doupova je úchvatná
- Další mužstvo se odhlásilo
- Noční běsnění divokých prasat

Krátké zprávy
Hostujeme na serveru gigaserver.cz
Články autora:
Hledej:

 Ignorovat velikost písmen
Dnes má svátek:
Redakce přeje všechno nejlepší

Rodáci v Georesmundu vzpomínají na starou vlast

Dnes jsem obdržel tento mail :

Dobrý den,
pane Nováku, navštívil jsem tento týden německé rodáky v Georesmundu, kteří vzpomínají na starou vlast. Mají dvě komůrky zařízené jako muzeum, kde mají rozmanité fotografie, kroj, reálie atd. Jsou to velice staří lidé od 70 do 80 let. Velice by je potěšilo, pokud by získali nějaké fotografie buď dobové, nebo současné. Byl jsem dojatý jejich zájmem o starou vlast, myslím že je u nás jen málo lidí, kteří jsou takto hluboce spjati poutem s místy, odkud vzešli. Obracím se na Vás jako fotografa s prosbou o snímky dopupovska, případně přilehlých oblastí, které bych jim mohl zaslat.
Děkuji
Eduard Vacek
Kabinet dokumentace a historie IV VS ČR

Moje odpověď ...

Vážený pane Vacku
V úvodu Vám možná trochu zklamu, ale fotografií z oblasti Doupova a o jeho okolí moc nemám. Bydlím v Kotvině, v Doupově jsem nikdy nebyl. Je zde vojenský prostor, který po odsunu sovětských vojsk padl do oka vojskům NATO. Zahlazování stop po původním osídlení tak bohužel pokračuje nezměněným tempem.
Pokud vím, oblasti chomutovska se velmi podrobně celoživotně věnuje paní Zdena Bitnerová z Okresního muzea v Chomutově. Napsala několik publikací o našem okolí a má jistě k dispozici i spoustu historického materiálu. Také jsem jednou listoval hezkou knihou Klášterec nad Ohří od Zdeňka Vachaty. Kdysi jsem od někoho dostal CD s obrázky chomutovska, jsou na něm naskenované pohlednice a fofografie a je tam i několik pohlednic Doupova. Předpokládám, že toto CD mají v muzeu také, ale pokud budete mít zájem, rád vám jej pošlu.
Fotografie z nedávné i hlubší minulosti Obcí Kotviny, Oslovic a Okounova má k dispozici pan Miroslav Šiman. Věnuje se spolu se svým otcem fotografování již dlouho a také já mám přislíbeno, že snad budu moci někdy nahlédnout do jejich archívu.
Snad jsem Vám alespoň trochu pomohl.
S pozdravem Jaroslav Novák

Mailové adresy a telefonní čísla jsem vypustil. Pokud by někoho něco napadlo, napište mi, přepošlu adresu na pana Vacka z IV VS ČR. Mohli bychom doupovské rodáky trochu potěšit ...

Publikováno 15.08.2005 v rubrice Kotvinský kurýr.
Diskuze : žádný příspěvek
Autor : Jaroslav Novák

Náhled pro tisk

Vzkazy

Jméno:
Text:
100 + 39 =